מהו טיפול אינטראקציה בין הורים לילד?

טיפול אינטראקציה בין הורים לילדים (PCIT) הוא שילוב של טיפול במשחק וטיפול התנהגותי לילדים צעירים והוריהם עם מטפל מוסמך. המבוגרים לומדים ומתרגלים מיומנויות וטכניקות חדשות הקשורות לילדים עם בעיות רגשיות או התנהגותיות, בעיות שפה, נכויות התפתחותיות או הפרעות בבריאות הנפש.

מטרתה של התערבות זו היא למקד מיומנויות ספציפיות שבהן ניתן להשתמש כדי לסייע להורים בשיפור החילופים הפיזיים והמילוליים עם ילדיהם. PCIT פותח עבור ילדים בגילאי 2 עד 7 והוכח כיעיל עבור ילדים אשר מפגינים התנהגות משבשת או חוו טראומה, כמו גם אלה הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי. תוכניות PCIT מבוססות גם על התערבויות למניעת התעללות בילדים והזנחה ועל הפחתת הסיכון של הילד להתנהגות אנטי-חברתית ופלילית בשלב מאוחר יותר בחיים.

למה לצפות?
הורים ומטפלים משחקים עם הילדים בחדר אחד, בעוד המטפל מתבונן מחדר סמוך, עם מראה חד כיוונית. המטפל מתקשר עם המבוגרים באמצעות אוזניות, ומספק הוראות והדרכה. ההורים והמטפלים אינם מעודדים מלהשתמש בשפה שלילית ומעודדים להתעלם מהתנהגויות שליליות בלתי מזיקות, תוך הצגת התלהבות ושבחים על התנהגויות חיוביות. הם גם לומדים מיומנויות אחרות, כגון לשקף את השפה של הילד בחזרה אליו כדי לעזור עם התקשורתו כדי להגדיל את אוצר המילים של הילד, כמו גם, לחזק את הילד על התנהגות טובה.

איך זה עובד?
על ידי לימוד טכניקות ספציפיות, הורים ומטפלים יכולים לבנות מערכת יחסים טובה יותר עם ילד, והילד עשוי להתחיל להפגין התנהגות משופרת. בסך הכל, PCIT יכול לעזור לשפר את הדינמיקה המשפחתית על ידי הפחתתת התנהגות שלילית ואינטראקציות בתוך המשפחה ולתרגל התנהגויות חדשות ודרכי תקשורת מעודדים ומרגיעים יותר. כאשר שיטה זו מתורגלת באופן עקבי, מיומנויות וטכניקותחדשות אלו יכולות להחדיר יותר ביטחון, להפחית כעס ותוקפנות, ולעודד התנהגות אישית ואינטראקטיבית יותר הן בהורה והן בילד.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.